Služby pro zaměstnavatele

Věděli jste, že neposkytujeme podporu pouze našim klientům ale také zaměstnavatelům?
Naše pracovní konzultantky nabízí pomoc zaměstnavatelům v počáteční fázi zaučení nového zaměstnance, který je osobou se zdravotním postižením.
Služby pro zaměstnavatele:
✅ vyhledání a doporučení motivovaných zaměstnanců na uvolněná nebo nově vytvořená pracovní místa,
✅ poradenství při úpravě pracoviště, aby odpovídalo potřebám lidí se zdravotním postižením,
✅ poradenství ohledně možných dotací na pracovní místo v rámci našich projektů,
✅ po uzavření pracovního poměru s naším klientem/klientkou také pomoc při řešení případných vzniklých obtížných situací tak, aby nemusel být pracovní poměr předčasně ukončen.

Více informací získáte na našich stránkách:
https://prace.socialniagentura.cz/sluzby-pro-zamestnavatele/
Nebo nás neváhejte kontaktovat:
Kateřina Cibulková
Tel.: 774 756 990
E-mail: cibulkova@socialniagentura.cz

Sociální agentura bude čerpat zkušenosti v zahraničí!

V rámci programu Erasmus+ vzdělávání dospělých byl podpořen projekt spolupráce se zahraničními partnery z Kypru, Francie a Španělska.

Čekají nás kurzy, semináře i panelové diskuse zaměřené na problematiku pracovní rehabilitace, sociálních služeb nebo vzdělávání dospělých. Zaměstnanci tak získají možnost k vzájemnému načerpání nových zkušeností a navázání kontaktů s kolegy z dalších organizací.

Setkání klientů a zaměstnavatelů

V Ústí nad Labem a v Teplicích včera i dnes odpoledne proběhla dvě setkání klientů a zaměstnavatelů.

Setkání je prostorem pro předání zkušeností z našich projektů pro zprostředkování zaměstnání. Účastníci kurzů mohou mezi sebou sdílet své pocity, zážitky i rady. Na druhou stranu i zaměstnavatelé zde mají prostor pro vyjádření svého názoru na podporu a možnosti, které jim projekty taktéž přináší.

Potvrdilo se, že projekty zaměřené na pomoc při hledání práce pro osoby se zdravotním handicapem mají smysl a obě strany nejvíce oceňují
podporu osobní poradkyně či pracovní konzultantky a také možnost domluvení pracovních tréninků.

Sociální agentura 12x jinak

Představujeme osobnosti z Ústecka, kteří se stali „patrony“ organizace v rámci akce „Sociální agentura 12x“. Tento projekt vnímáme jako určitý propojovací prvek k plánovaným oslavám 20. let existence naší organizace v měsíci září 2021. Naším záměrem bylo vybrat lidi, kteří jsou experti ve svém oboru a spolupracují s námi na externí bázi.

Ve videích můžete vidět například krajského soudce, tiskového mluvčího záchranné služby, podnikatele, markeťáka, dobrovolníka. Každý z nich se svého úkolu zhostil originálním způsobem a pokusil se popsat své zkušenosti s naší organizací.

Tímto bychom rádi ještě jednou Všem poděkovali. Velice si vážíme každého slova, myšlenky, ale i podpory, kterou nám na svém videu vyjádřili. Všichni naši patroni jsou srdečně zváni na zářijové kulaté narozeniny v rámci „Týdne se Sociální agenturou“.

Všechna videa jsou možné zhlédnout na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC0M4nRaVqGqBhzBkxpMN3Tg

Týden se Sociální agenturou

V letošním roce Sociální agentura slaví 20 let své bohaté a úspěšné činnosti. Důstojně oslavit kulaté narozeniny se všemi, kteří s námi spolupracují nebo nás podporují, není především v této době jednoduché. Přicházíme tedy s jednoduchým konceptem, který nese název „Týden se Sociální agenturou“. V období od 13. – 17. září 2021 jsme pro vás připravili diskusní semináře, workshopy, ukázkové kurzy, hudební vystoupení nebo neformální setkání pod vedením jednotlivých úseků naší organizace. Pevně věříme, že každý si přijde na své podle svého zaměření a zájmu.

V úterý 14. září a ve středu 15. září vždy od 14.00 do 16.00 budete mít možnost nahlédnout na úsek pracovní rehabilitace. Plánujeme neformální setkání s klienty, kteří aktuálně využívají služby v rámci realizovaných projektů pracovní rehabilitace, od úvodního motivačního a vzdělávacího programu přes poradenství, rekvalifikace, přípravu k práci až po zprostředkování zaměstnání, nebo kteří již úspěšně nastoupili. Oslovili jsme i několik spolupracujících zaměstnavatelů. Pozvání přijali dva zaměstnavatelé spolu se svými zaměstnanci, kteří naše projektové aktivity absolvovali.

Setkání proběhne v neformálním duchu a jeho cílem je společné krátké zastavení a sdílení toho, co nás – pracovní konzultantky, naše klienty a zaměstnavatele spojuje. Rády bychom blíže představily, co děláme a o co usilujeme, co je naším posláním. Jak se nám v naší činnosti daří, nejen v číslech, ale i jakou zpětnou vazbu dostáváme od našich klientů a zaměstnavatelů. Chtěly bychom nabídnout prostor pro vaše dotazy, zkušenosti, diskusi, náměty, jak bychom mohli spolupráci dále posouvat a vylepšovat. Úterní setkání proběhne na teplické pobočce Sociální agentury ve Školní ulici, středeční setkání plánujeme v Ústí v prostorech nově otevřeného Centra sociální rehabilitace v Železničářské ulici.

Ve středu 15.9. pořádáme slavnostní otevření Centra sociálních služeb v Železničářské ulici, kam jsou pozvaní všichni naši spolupracovníci a podporovatelé.

Těšíme se na všechny pozvané hosty!

 

Nové prostory na Střekově

Vážení klienti a zájemci o naše služby, rádi bychom vás informovali o našich nových prostorách. Ode dneška 16.8.2021, nás najdete také na adrese Železničářská 10, naproti Penny Marketu na Střekově.
Na této adrese budeme poskytovat služby agentury práce, což je podpora při hledání zaměstnání pro již registrované klienty do našich projektů Opera nebo Lávka II. Dále zde budou klienti trénovat dovednosti v rámci sociální rehabilitace – nácvik komunikace, vaření, péči o domácnost, hospodaření s penězi, pracovní pohovory atd.
Službu odborného sociálního poradenství nadále poskytujeme na adrese Varšavská 40, naproti Okresnímu soudu.
Pokud si nejste jisti, na jakou adresu máte dorazit, zavolejte svému klíčovému pracovníkovi a poraďte se s ním. Jestliže se k nám chystáte poprvé, zavolejte sociální pracovnici Hlavaté, tel. 725 476 052.

Hledáme cestu k práci

Na konci srpna zahajujeme další běh aktivit při zprostředkování zaměstnání.
  • Chybí vám kontakt s lidmi? Chybí vám setkání a sdílení zkušeností s lidmi, kteří jsou v obdobné životní situaci jako vy?
  • Potřebujete si vyzkoušet nebo připomenout, jak probíhá den, když jste zaměstnaní? Potřebujete se učit plánovat si čas, docházet včas nebo si připomenout pravidelný denní režim?
  • Potřebujete se zastavit, rozhlédnout se kudy dál, zmapovat si svoje možnosti i limity?
  • Máte pocit, že vás brzdí nízké sebevědomí? Hledáte cesty, jak je posílit? Chcete se opřít sami o sebe?
  • Potřebujete podporu při hledání vhodného zaměstnání?

Potřebujete podporu při přípravě na pracovní pohovor i nástup do nového zaměstnání? Chtěli byste zvládnout lépe trému, mluvit o svých dovednostech, přednostech a pracovních zkušenostech, s větší jistotou odpovídat na dotazy zaměstnavatele, zeptat se, na co potřebujete?

Zapojte se do našeho projektu OPERA, který může pomoc s odpovědí na tyto otázky.

Vánoční přání a PF 2021

Dovolte, abychom Vám za celý tým Sociální agentury popřáli příjemné prožití vánočních svátků a hodně zdraví v novém roce 2021. Také Vám přejeme, aby pro Vás rok 2021 byl klidnější a lepší než uplynulý rok 2020, který byl pro všechny velkou zatěžkávací zkouškou.

Budeme se na Vás těšit opět v roce 2021.

Výstavba Centra sociální rehabilitace je v plném proudu

Prosíme o pozornost! Výstavba Centra sociální rehabilitace na Střekově (Železničářská ul.) je v plném proudu. Významnou část finančních prostředků jsme získali z EU – program IROP, které je podmíněno zajištěním spolufinancování ve výši 5 % celkového rozpočtu. Cílem projektu je vytvoření důstojného a kvalitního bezbariérového zázemí pro poskytování služeb sociální rehabilitace, kde se budou lidé cítit dobře.

Více informací o projektu Centrum Sociální rehabilitace se dozvíte zde.

Informace k chování v době korovavirové epidemie

25.11.2020 – V informačních médiích je neustále vysíláno množství zpráv o tom, jak se v době epidemie koronaviru chovat. Mnohdy se může stát, že se v informacích i ztratíme. A ve chvíli, kdy nastane situace, že jste například přišli do styku s pozitivně testovanou osobou, najednou nevíte, co máte dělat a kam volat.

Proto Vám chceme ušetřit čas s hledáním informací a poskytnout tak ucelené informace pomocí letáků od Ministersva zdravotnictví, kde jsou popsané přesné kroky, co a v jakých situacích dělat. Veškeré důležité informace ke koronaviru naleznete zde.

Za celý tým Sociální agentury Vám přejeme pevné zdraví a hodně sil. Pokud byste potřebovali s něčím poradit, neváhejte se obrátit na naše sociální pracovnice.